Style Selector

Choose your color

Choose your Layout

Backgrounds for boxed

style2
Atatürk Caddesi 56/48 Maltepe

Maltepe Etüt Merkezi

Hızlı. Etkili. Kalıcı.

Özel Eğitim Kurumu

Maltepe Özel Ders


Birebir Eğitim Nedir?      Birebir eğitim, öğrencinin başarı yakalamak istediği, zayıf olduğu derslere veya konulara bireysel sınıflarda eğitmeni ile birlikte hazırlanma şeklidir.  

Neden Birebir Eğitim?

 Birebir eğitimde; öğretmen ve öğrenci eksik konuları birlikte tespit eder,  Öğrenci, anlaşılmayan noktaların üzerinde daha yoğun çalışma, iyi bilinen noktaları hızlı bir tekrar sonrasında sorularla konuyu pekiştirme imkanı bulur.  Birebir eğitimde ilgi tek öğrenci üzerinde olduğundan ders sonunda konuyla ilgili bütün soru işaretlerinden arınmış olur.  Birebir eğitimle öğretmenler, öğrencilere en pratik yolları öğretirler.  Birebir eğitimle öğrenci ev ortamının rehavetinden kurtularak bireysel sınıflarda günün uygun saatlerinde verimli çalışma olanağına kavuşur. Özel derslerimizde öğrenciler tamamen ihtiyaçlarına, okul çeşitlerine, öğrenme kapasitelerine ve düzeylerine göre eğitim alma fırsatını bulurlar. Özel derslerimizde, öğrencinin genel durumuna bakılarak ortalama ne kadar derse ihtiyaç duyduğu belirlenir. Bu ihtiyaca paralel olarak dönemsel veya yıllık program hazırlanır. Velimiz özel derslerimizde bir paket programa uymak zorunda değildir. İsterse sadece Matematik, Fen , Fizik, Biyoloji yada Türkçe dersi alabilir. Ya da sınav anında İngilizce dersine ihtiyaç duyup tek seferlikte olsa bu dersi alabilir. Sisteme dahil olmak için velimiz en az 10 özel ders saati alarak derslere başlayabilir. Almış olduğu özel ders paketini haftalık belirli günlerde sabitleyeceği gibi sadece ihtiyacı olduğunda da sınav öncelerinde de kullanabilir.  Bu yolla öğretmen ve öğrenci eksik konuları birlikte tespit ederek, anlaşılmayan noktaların üzerinde daha yoğun çalışmaya olanak verip, iyi bilinen noktaları hızlıca bir tekrarın sonrasında sorularla konunun pekişmesi sağlanır.

2) Öğrenciler, okulun muadili olan 20 kişilik sınıflarda anlatılan dersten genellikle soru işaretleri ile ayrılır. Bire-bir derste ise bütün ilgi tek kişiye yoğunlaştırılır ve çok konsantre bir ders işlenir. Öğrenci ders sonunda konuyla ilgili bütün soru işaretlerinden arınmış bir şekilde "ben bu konuyu öğrendim" diyerek dersten çıkar.

3) ÖSS matematiğinde bir sorunun en az iki yolu vardır. Birincisi klasik yolu, ikincisi pratik yolu, üçüncüsü ise en kısa yoludur. Öğretmenler (ki bilenler) en pratik yolları özel derse saklarlar. Bu da özel dersin öğrenciye katacağı faydaları artırıcı bir unsurdur.  

4) Özel ders verim olarak çok yüksek olsa da bazen öğrencinin evinde olması olumsuzlukları beraberinde getirebiliyor. Zaman içerisinde ev ortamında ders alması öğrencinin veriminin düşmesine, rahatlamasına ve motivasyonunun düşmesine sebep olabiliyor. Bu sebeple biz öncelikli olarak özel dersin ders ortamı olan sınıflarda yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Birebir olarak ilgilenilen öğrencilerin başarı seviyesi daha yüksektir. Geri kalınan konular, anlaşılmayan bölümler ve öğrencinin derslerine ait eksikler birebir eğitimde daha da belirginleşir. Birebir eğitim sayesinde öğrenci hakkında daha detaylı bilgi sahibi olunduğu için velilere doğru bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapılabilir. Sınıf ortamında öğrencilerin ilgisinin dağılması çok kolay olabilirken birebir eğitimde öğrencinin ilgisi daha canlı tutulabilmektedir. Birebir eğitim, psikolojik olarak öğrencinin kendisini özel hissetmesinin yanında, sınıf içerisindeki çalışkan ve tembel öğrenci ayrımının da önüne geçerek içine kapanık olan öğrencilerin tembel olarak algılanmasının önüne geçmektedir.Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras lacus metus, convallis ut leo nec, tincidunt eleifend justo. Ut felis orci, hendrerit a pulvinar et, gravida ac lorem. Sed vitae molestie sapien, at sollicitudin tortor, id vestibulum purus. Donec euismod accumsan felis, egestas lobortis velit tempor vitae.

Integer eget velit fermentum, dignissim odio non, bibendum velit. Suspendisse tristique, dui a molestie lobortis, est enim imperdiet augue, in ornare nunc mauris in lorem. Donec tortor felis, vulputate ut pulvinar ac, fringilla quis nisl. Cras laoreet iaculis quam, ut ultrices quam eleifend eget.

  • Awesome HTML Template

    Vivamus sodales nisi sed massa pretium, nec rutrum tortor lacinia. Nulla ultrices posuere

  • 55+ HTML Pages

    Vivamus sodales nisi sed massa pretium, nec rutrum tortor lacinia. Nulla ultrices posuere

  • Setup it in Minutes

    Vivamus sodales nisi sed massa pretium, nec rutrum tortor lacinia. Nulla ultrices posuere

seta